Мова – неоцінений скарб народу

До Міжнародного дня рідної мови з метою віддати їй шану, зберегти єдність та міцність українського народу, які починаються саме з мови, проведено ряд цікавих заходів:

• для учнів початкових класів проведені: інтелектуальні ігри-вікторини «Знавець рідної мови», «Моя мова калинова»; розмальовки «Оживи літеру!», «Мова калинова», «Лист до Дня рідної мови»; запропоновано списування «Наша мова калинова», створення асоціативного куща «Нас єднає мова», ребусів й колажів «Мова калинова», «Крилаті вислови про мову»; проведені онлайн-квест «Слідами мови», усний журнал «Діамант на дорозі»; оформлений стенд «День рідної мови»;
  • учні 5-11 класів взяли участь у перегляді відео про мову, зібрали та висвітили на інформаційних хвилинках  “Цікаві факти про мову”, розгадували загадки про рідну мову, створили  постер «Нас єднає мова» й лепбук «Міжнародний день рідної мови» й проведені вікторини «Швидко назви антоніми», «Знавці фразеологізмів», запропонована участь і інтелектуальній грі «Мова єднає всіх».

Барвисте розмаїття вишиванок створили піднесений настрій у цей день та не залишили байдужими нікого у школі.

Проведені заходи спонукали учнів задуматися над проблемами української мови, усвідомити, що мова – найбільший духовний скарб, у якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свій досвід й зрозуміти   відомий ще з часів Сократа вислів, який не втрачає актуальності сьогодні, – “Заговори, щоб я тебе побачив”.
Мовна грамотність та правильне мовлення – головна ознака культурної, освіченої людини. Учасники заходу переконалися, що знання мови, вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку кожної людини, яка називає себе патріотом.