Нове меню у Новому році

З 10 січня учні нашої школи, як всі черкаські школярі, почали харчуватись за новим сезонним чотирьохтижневим меню, яке тривалий час розроблялось за новими нормами. Всі з хвилюванням чекали впровадження його на практиці.

Основними змінами, які  стались у харчуванні дітей:

• різноманітний раціон й можливість обрати страви;
  • готуються популярні страви світової кухні;
  • більш збалансоване та корисне харчування, зменшено споживання хліба та врегульована калорійність страв;
  • запропоновано різноманітний вибір каш (окрім рисової, гречаної та вівсяної до меню додали булгур, пшоняну крупу, сочевицю та кускус);
  • збільшена кількість фруктів, овочів та м’яса у раціоні;

Продукти, які заборонені для харчування дітей у школах:

• м’ясні та рибні продукти промислового і кулінарного виробництва, гриби;
  • непастеризоване молоко та молочні продукти, виготовлені з непастеризованого молока;
  • непастеризовані соки, газовані напої та кава;
  • шкідливі продукти (особливо чипси, сухарики) із вмістом солі понад 0,12 г на 100 г готового продукту або із вмістом цукрів понад 10 г на 100 г готового продукту;
  • заборонено продавати кондитерські вироби та солодкі зернові продукти, вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати.

Тож від здорового харчування – до здорового життя! “Ідея така: діти їдять здорову їжу в садочку, потім у школі, а потім і самі будуть готувати здорову їжу собі, а потім своїм дітям, а далі внукам”, – заявляє Євген Клопотенко, автор нового меню. За його словами, результати реформи можна буде побачити приблизно через 2,5-3 роки.

З новим меню батьки можуть ознайомитись на нашому сайті

Більше фото за покликанням