Візитівка школи
Адреса: вул. Смілянська, 88/2, м. Черкаси, 18008
Телефон: (0472)638535
E–mail: schoochel8@ukr.net
Директор: Саєнко Тетяна Борисівна
Приміщення школи збудоване в 1964 році.
У школі функціонує 28 навчальних кабінетів, 2 кабінети технічної праці (слюсарна та столярна майстерні), 2 кабінети обслуговуюючої праці. До послуг учнів – актовий та спортивний зали, 2 комп’ютерних класи, бібліотека, медичний кабінет, кімнати для інклюзивного навчання, інтерактивні майданчики для учнів НУШ.
Загальна площа харчоблоку 196 м2 та має 120 місць. Всіма видами харчування охоплено 100% дітей.
Локальна мережа INTERNET забезпечує потреби навчання, існує власний WEB-сайт, створена соціальна сторінка Facebook. Школа має власне електронно-друковане видання – газету «Школяндія».
100% вчителів володіють методикою використання інформаційних технологій й застосовують її для проведення уроків з різних предметів.
У школі навчається 678 учні. Поглиблено вивчається інформатика. В 15 інклюзивних класах навчаються діти з особливими освітніми потребами.
Освітній процес забезпечують 62 вчителі, з них 30 % – мають педагогічні звання «учитель-методист» або «старший учитель».
Для задоволення освітніх запитів учнівської молоді функціонує 13 різноманітних гуртків.
Школа є експериментальним майданчиком всеукраїнських освітніх проєктів «Світ чекає крилатих» для учнів початкової школи та «Програми 15», направленої на профілактику негативних проявів і підтримку психосоціального здоров’я школярів.
Педагогічний колектив закладу є активним учасником міжнародних та всеукраїнських проєктів: «Енергоефективні школи: нова генерація», «Марафон написання листів – щорічна глобальна правозахисна подія Amnesty International», Всеукраїнський проєкт з біоетики «Щаслива лапа», Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», «Найбільший урок у світі», американо-український проєкт «Сезон миру та порозуміння».
Педагогічні працівники школи працюють над науково-методичною проблемою: «Впровадження сучасних педагогічних інноваційних технологій з метою підвищення якості навчання учнів».
За участь у Міжнародних виставках Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» (2017, 2020, 2021) шкільний колектив нагороджено Золотими та Срібною медалями. Учителі школи є авторами сучасних науково-методичних посібників.
Учні закладу традиційно є переможцями всеукраїнських, обласних, міських олімпіад, турнірів, конкурсів, а саме: всеукраїнського, обласного та міського етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України з зарубіжної літератури, біології, психології; обласного та міського етапів Всеукраїнських олімпіад з біології, екології, української мови та літератури, математики, хімії, історії, астрономії, англійської мови, технологій; міського етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; міського етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» з літератури та історії; міських мовно-літературних конкурсів, конкурсів з інформатики та математики, дебатного турніру, природничо-екологічних, міжнародних та всеукраїнських інтерактивних онлайн-конкурсів. Талановиті учні школи, переможці III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та II етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук» є обласними стипендіатами.
Школа активно співпрацює з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, Черкаським державним технологічним університетом та Комунальним навчальним закладом «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного учня як громадянина та патріота, учнів залучають та зацікавлюють не лише у навчанні, але й у суспільно-важливих, волонтерських, соціальних справах. Систематично надається підтримка та допомога бійцям Збройних Сил України й родинам внутрішньо переміщених учнів у м. Черкаси.
Територія школи простягається на 2 га, озеленена та має 2 спортивні майданчики та майданчик, обладнаний сучасними тренажерами.
Протягом останніх років здійснено ремонт опалювальної системи, капітальний ремонт даху, проведене зовнішнє освітлення території школи, покращено освітній дизайн, проведене внутрішнє та зовнішнє відеоспостереження.
Проблеми закладу:
- Капітальний ремонт харчоблоку, заміна застарілого обладнання
- Створення ресурсної кімнати з відповідними корекційними засобами з урахуванням нозологій для дітей з особливими освітніми потребами
- Продовжити роботи щодо архітектурної доступності приміщень для дітей з ООП (пандуси, поручні, туалет)
- Капітальний ремонт туалетних кімнат
- Капітальний ремонт та переобладнання майстерень трудового навчання з метою організації роботи гуртків STEM напрямку.
- Відновлення паркану навколо школи. Створення «зелених класів»
- Встановлення сучасного спортивного обладнання та створення ігрових зон на подвір’ї школи
- Забезпечення навчальних кабінетів сучасними дидактичними матеріалами та технічними засобами навчання
- Утеплення фасаду школи
- Побудова окремого приміщення для актового залу
- Поточний косметичний ремонт навчальних кабінетів
З історії школи
- Школу засновано в 1924 році
- 1924 – 1949 роки – VIII трудова школа, м. Черкаси
- 1949 – 1964 роки – неповна середня школа за адресою: вул. Воровського, 22
- 1964 – 1982 роки – Черкаська середня школа №8, за адресою: вул. Смілянська, 88/2
- 1982 – 2005 роки – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 м. Черкаси
- З 2005 року – Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Черкаської міської ради Черкаської області
Керманичі школи
- Кантибей Назар Григорович, 21. ХІІ. 1943 – 29. VІІІ. 1945
- Курочка Петро Миколайович, 30. VІІІ. 1945 – … VІІІ. 1954
- Павловська Катерина Феофанівна … VІІІ. 1954 – … І. 1960
- Мат’яш Григорій Іванович, … .І. 1960 – 31.05. 1964
- Згуровець Віра Оліферівна, 01. VІ . 1964 – 15. VІІІ. 1982
- Торхова Світлана Яківна, 15. VІІІ.1982 – 27. VІІІ. 1998
- Бунякін Дмитро Володимирович, 1998 – 2008 роки
- Саєнко Тетяна Борисівна, 09.01.2009 – наш час
До 50-річного ювілею нашої школи (2014)