Учнівське самоврядування

Структура учнівського  самоврядування Черкаської ЗОШ № 8

Девіз  «Вирішувати нам – відповідати нам!» Томас Едісон

Кредо  “Для того, щоб мати майбутнє, необхідно бути готовим зробити щось нове!» Пітер Друкер

Учнівське самоврядування – спосіб самоуправління, який діє в рамках чинного законодавства та статуту школи, можливість самовираження, форма адміністрування учнівського життя школи, яка надається безпосередньо учням. Воно запроваджене для вільного волевиявлення учнів щодо їхніх ідей, планів, побажань, і служить, перш за все, інтересам учнів.

Учнівське самоврядування представлено ініціативним органом – Парламентом. Парламент учнівського самоврядування складається з представників 6-11-х класів, два – три представники з кожного. Головні функції Парламенту – ініціювати та приймати рішення загальношкільного значення, що стосуються учнівського самоврядування, учнівського життя, будь-якої сфери учнівської діяльності, позакласних заходів та дозвілля. У Учнівське самоврядування має двоступеневу структуру – загальношкільну і класну із чітким взаємозв’язком органів учнівського самоврядування класів із загальношкільними, що повинно знаходити своє відображення у підпорядкуванні перших останнім, також у консультативному педагогічному керівництві органами учнівського самоврядування обох рівнів з боку пед. колективу школи.

Функції парламенту:

• обов’язкове відвідування парламентських зборів;
  • оголошення інформації про засідання однокласникам.

Голова Парламенту учнівського самоврядування виконує функції:

• веде роботу Парламенту, планує та координує роботу
  • координує роботу голів секторів розподіляє завдання між відповідними структурними одиницями;
  • виконує функцію посередника між учнями і вчителями, адміністрацією школи, органами місцевого самоврядування;
  • співпрацює з адміністрацією школи;
  • слідкує, або призначає осіб, які слідують за дотриманням в школі традицій учнівського самоврядування, виконання статуту учнівського самоврядування;
  • щомісяця збирає голів секторів;
  • звітує про проведену роботу перед педагогічним колективом.

Заступник голови парламенту:

• у відсутності голови виконує його обов’язки;
  • здійснює контроль за виконанням доручень шкільного парламенту;
  • відповідає за ведення документації ради.

Шкільний парламент має наступні  сектори:

1. Сектор дозвілля виконує функції:
  • організовує різноманітні заходи(концерти, виставки, тощо);
  • сприяє організації шкільних гуртків учнівської самодіяльності різноманітних творчих секцій, студій тощо;
  • голова культмасового сектору співпрацює з президентом, головами комітетів та класними керівниками;
  • несе відповідальність за конкурс стіннівок,оформлення стендів.

2. Прес-центр виконуєфункції:

• веде музичні та інформаційні передачі на перервах по шкільному радіо;
  • раз на чверть випускає та розповсюджує серед учнів, вчителів, працівників та адміністрації школи шкільну газету, де об’єктивним чином висвітлюватимуться події, що відбуваються в школі;

3. Сектор фізичної культури і спорту виконує функції:

• організовує спортивні змагання, конкурси, турніри, міжшкільні зустрічі, збірних команд з різних видів спорту(мінімум 2 рази в семестр);
  • займається пропагандою здорового способу життя, моральної та фізичної досконалості;

4. Сектор громадського порядку виконує функції:

• щорічно перевіряє класні кутки;
  • організовує та контролює чергування в школі;
  • організовує збір макулатури;
  • інформує учнів про заходи, які відбуваються найближчим часом;
  • наглядає за чистотою в школі;
  • ініціює і оголошує конкурси, змагання, тощо.

5. Сектор технічного забезпечення виконує функції:

• Організовує проведення заходів
  • Забезпечує проведення ранкової зарядки
  • Прибирає приміщення ,реквізит після заходів
  • Слідкує за роботою шкільної апаратури

6. Класні збори:

• Найвищим органом класу є класні збори, які збираються в міру потреби, але не рідше 1 разу в місяць. На них розглядаються питання, які стосуються життя класу: планування роботи, заохочення, покарання. На збори можуть запрошуватись батьки, вчителі.
  • Класні збори можуть вносити пропозиції, які повинні бути розглянуті на засіданні ради. Головою зборів є староста.

Шкільне самоврядування на 2017/2018 навчальний рік

• голова парламенту – Ніколаєнко Ірина (11-А);
  • заступник голови – Макаренко Дар’я (11-А);
  • сектор дозвілля – Ковтун Ілля (11-А), Радченко Олександра (10-А), Кравченко Анна (10-А), Тараненко Катерина (9-А), Замогильна Дарина (8-А), Бойченко Анна (7-А), Колодочкова Маргарита (6-А);
  • сектор громадського порядку – Овчаренко Антон (11-А), Задорожня Олександра (8-А), Маріян Катерина (7-А), Бутенко Ілона (7-А);
  • шкільний прес-центр – Демченко Дарина (11-А), Семенченко Вікторія (10-А), Каплюченко Мілена (9-А), Савущик Діана (9-А), Шнирук Єгор (8-А), Гаркава Альона (6-А);
  • сектор фізичної культури та спорту – Глухов Олександр (7-Б), Бутенко Богдана (9-А), Тараненко Олексій (10-А), Малаховський Ярослав (11-А);
  • сектор технічного забезпечення – Бистрий Дмитро (8-А), Сізьон Ярослав (9-А).