Протидія булінгу

Результат пошуку зображень за запитом "булінг"

Наказ про школі “Про комплексні заходи щодо протидії булінгу”

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу

Порядок подання заяв та реагування у випадку вчинення булінгу

Що таке булінг?

БУЛІНГ :

1. ФІЗИЧНЕ – штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень.
  2. ЕКОНОМІЧНЕ – крадіжки, пошкодження чи знищення  одягу та інших особистих речей, вимагання грошей.
  3. СЕКСУАЛЬНЕ – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та облази сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти
  4. ПСИХОЛОГІЧНЕ – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж

ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЗАСОБІВ МЕДІАКОМУНІКАЦІЙ (КІБЕРБУЛІНГ) – публікація фото та відео принизливого змісту, створення несправжніх профілів, залякування та шантаж через sms-повідомлення, виключення із кібер-груп та блокування в соціальних мережах, “троллінг”

ОЗНАКИ БУЛІНГУ:

• Повторюваність
  • Наявність сторін – кривдник, потерпілий, спостерігачі
  • Фізична або психічна шкода
  • Вчиняється у закладах освіти щодо дітей або учителів

ЩО РОБИТИ?

Якщо ти або твої знайомі постраждали від булінгу – звернися із заявою про випадки булінгу (цькування) до керівника закладу освіти.

Якщо тобі необхідна психологічна допомога – звернися на Національну дитячу «гарячу лінію» 116 111

Якщо тобі необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – звернися до єдиного контактцентру безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

Якщо учителі та адміністрація не вирішили проблему – звертайся із заявою до поліції.

Результат пошуку зображень за запитом "поліція булінг"

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Булінг* -штраф від 850 до 1700 грн.

– громадські роботи від 20 до 40 годин

Неповідомлення керівником закладу

освіти органам Національної поліції

про випадки буліну

– штраф від 850 до 1700 грн.

-виправні роботи до 1 місяця звідрахуванням до 20% заробітку

Булінг, вчинений повторно упродовж року або

групою осіб

-штраф від 1700 до 3400 грн.

– громадські роботи від 40 до 60 годин

* застосовується до дітей від 16 років та батьків, чиї діти вчинили булінг у віці від 14 до 16 років

18 грудня 2018 року Верховна рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії боулінгу (цькування)», яким закріплено поняття булінгу та відповідальність за його вчинення